7 kroków do znalezienia najlepszego szpitala dla siebieIstnieje wiele rozważań przy wyborze szpitala, a Twoje potrzeby będą się różnić w zależności od rodzaju procedury, której potrzebujesz. Podczas gdy koszt jest ważnym czynnikiem, istnieją również inne czynniki, o których należy pamiętać. Na przykład, możesz mieć długi okres rekonwalescencji po operacji lub znieczulenie może dać Ci więcej ryzyka komplikacji. A może podróżujesz z innego miasta, aby poddać się leczeniu i wolisz zostać w pobliżu domu na czas rekonwalescencji - wszystkie te szczegóły mogą wpłynąć na to, który szpital jest dla Ciebie najlepszy. Aby znaleźć najlepszy szpital dla Twojego konkretnego przypadku, rozważ te siedem punktów przed podjęciem ostatecznej decyzji. W tym artykule znajdziesz porady, jak wybrać najlepszy szpital dla swoich potrzeb oraz kilka przydatnych wskazówek, na co zwrócić uwagę i jakie pytania zadać podczas procesu przyjęcia.

Kto będzie przeprowadzał operację?

Jednym z najważniejszych czynników przy wyborze szpitala jest rodzaj zabiegu, którego potrzebujesz oraz doświadczenie chirurga. Na przykład, jeśli potrzebujesz operacji wymiany stawu, będziesz potrzebował specjalisty w dziedzinie chirurgii ortopedycznej. Jeśli masz przewlekłą cukrzycę, będziesz potrzebował lekarza, który specjalizuje się w leczeniu tego stanu. W niektórych przypadkach pacjent może mieć wybór, kto przeprowadzi operację. W przypadku drobnego zabiegu lub takiego, który jest powszechny i nie wymaga dużej specjalizacji, można dokonać wyboru pomiędzy różnymi chirurgami. Warto omówić tę kwestię z lekarzem, zwłaszcza jeśli pacjent ma szczególne obawy, takie jak strach przed krwią. On lub ona może zasugerować, aby poprosić o konkretnego chirurga.

Jakiego rodzaju zabiegu potrzebujesz?

Rodzaj procedury, której potrzebujesz, będzie miał wpływ na wybór szpitala, zbyt. Na przykład, jeśli będziesz mieć wymianę stawu biodrowego, będziesz chciał być blisko szpitala, który wykonuje ten zabieg regularnie. W zależności od stanu zdrowia, niektóre zabiegi są bardziej skomplikowane niż inne. Na przykład w przypadku operacji wszczepienia bypassów serca należy wybrać szpital, w którym przeprowadza się wiele takich operacji.

Z jakim wyprzedzeniem powinieneś dokonać rezerwacji?

Niektórzy ludzie dokonują rezerwacji w szpitalu, gdy tylko dowiedzą się, że będą potrzebować operacji. Inni czekają do ostatniej chwili. Jeśli masz pospolity zabieg, możesz zarezerwować go w ostatniej chwili i nie mieć problemu z dostaniem się. Ale jeśli potrzebujesz specjalistycznej procedury, która prawdopodobnie będzie zarezerwowana z dużym wyprzedzeniem, będziesz chciał mieć swoje ustalenia wykonane z dużym wyprzedzeniem. Jeśli chirurg ma specjalną procedurę, że on lub ona robi tylko raz w roku, należy dokonać ustaleń miesięcy wcześniej.

Czy istnieją jakieś wymagania przedoperacyjne?

Niektóre warunki medyczne, takie jak choroba nerek, mogą wymagać specjalnego leczenia lub leków przed operacją. W przypadku poważnego zabiegu, takiego jak operacja pomostowania serca, lekarz może zarządzić pobyt w szpitalu w celu wykonania posiewu tkanek. W zależności od schorzenia może być również konieczna konsultacja ze specjalistą lub wizyta w laboratorium w celu wykonania badań krwi lub innych. Jeśli którykolwiek z tych wymogów przedoperacyjnych dotyczy Ciebie, być może będziesz musiał wybrać szpital, który może spełnić Twoje potrzeby. Być może wolisz wybrać szpital ze względu na jego reputację lub inne czynniki, ale jeśli te wymagania są dla Ciebie ważne, być może będziesz musiał pójść na kompromis w jakiejś innej kwestii, która jest dla Ciebie ważniejsza.

Jaki jest współczynnik sukcesu szpitala w przypadku Twojego zabiegu?

Niektóre szpitale są lepsze od innych w poszczególnych procedurach. Możesz chcieć sprawdzić procent udanych operacji, które szpital wykonał w ciągu ostatniego roku dla twojej konkretnej procedury. Jeśli można dowiedzieć się, ile takich operacji szpital wykonał w zeszłym roku i ile z nich zakończyło się sukcesem, można uzyskać pojęcie o tym, jak często szpital wykonuje dany rodzaj operacji. Zawsze będzie pewne zróżnicowanie od jednego chirurga do drugiego, ale jeśli szpital wykonuje kilka takich operacji każdego roku, można uzyskać ogólne pojęcie o tym, jak udane są one prawdopodobnie.

Czy szpital posiada najnowszą technologię?

Jeśli masz skomplikowane schorzenie, możesz chcieć wybrać szpital, który specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu twojego schorzenia. Niektóre szpitale cieszą się reputacją doskonałości w diagnozowaniu i leczeniu określonych schorzeń. Na przykład, niektóre szpitale specjalizują się w leczeniu problemów z sercem. Jeśli zdiagnozowano u Ciebie chorobę serca, możesz chcieć wybrać szpital, który specjalizuje się w leczeniu problemów z sercem. Niektóre szpitale dysponują specjalistycznym sprzętem, który może być niezbędny w przypadku danego schorzenia. Na przykład, niektóre szpitale dysponują specjalnym sprzętem, który może być potrzebny w przypadku choroby nerek.

Czy istnieją jakieś zagrożenia lub komplikacje związane z Państwa zabiegiem?

Niektóre zabiegi są bardziej ryzykowne niż inne. Na przykład w przypadku operacji na kręgosłupie należy szukać chirurga, który ma duże doświadczenie w tego typu operacjach. Jeśli masz przewlekłe problemy z nerkami, będziesz chciał dowiedzieć się, czy chirurg ma duże doświadczenie z przeszczepami nerek. Chociaż żadna operacja nie jest całkowicie pozbawiona ryzyka, możesz zmniejszyć możliwość wystąpienia komplikacji, wybierając doświadczonego chirurga, który z powodzeniem leczył pacjentów z podobnymi schorzeniami.